Türkçe
24 Haziran 2022

YURT DIŞI HASTA KOORDİNASYON BİRİM

Sorumlu Başhekim Yardımcısı: Dr. Serkan SEVEN
Birim Sorumlusu:


Dr. Öğretim Üyesi Sadettin Oğuzhan TUTAR

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı


Sorumlu Yardımcısı:

Handan.jpg 

Dr. Öğretim Üyesi Handan Ayhan AKOĞLU

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Koordinatör: Özge EREN

ADRES: Atatürk Bulvarı Teyyaredüzü Mahallesi No: 333 Merkez/Giresun

TELEFON: 0 454 216 11 08- 0 454 216 36 00

Mail:giresundcb1@saglik.gov.tr


Hastanemiz Uluslararası Hasta Birimi, Sağlık Turizmi, Turistin Sağlığı, Uluslararası Sağlık alanında yapılan işbirliği anlaşmaları çerçevesinde sağlık hizmeti almak amacıyla başvuran tüm yabancı uyruklu hastalara ilişkin iş ve işlemlerini yürütmektedir.

Birimimiz, ikili işbirliği kapsamında 3359 sayılı kanunla ülkelerinde tedavileri mümkün olmayıp ülkemize başvuran yabancı uyruklu hastalara hizmet vermektedir.

Hava limanına uzaklığı 30 km olan hastanemiz iki doktor ve hasta yönlendirme personeliyle hizmet vermektedir. Hastanemizde şuan Türkçe, İngilizce ve İşaret dillerinde hizmet verilmektedir.
Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak Uluslararası hastaların çekim merkezi olmayı hedefliyoruz. Bilgi, deneyim ve olanaklarımızla Uluslararası hastalarımıza da daha iyi ve kaliteli sağlık hizmeti sunmayı, bireylerin sağlıkla ilgili gereksinimlerini karşılayarak, daha sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine destek olmayı amaçlıyoruz. Son teknolojik cihazlar, işinde uzman doktorlarımız, özverili ve  güler yüzlü çalışanlarımızla Sağlık turizmi kapsamında kliniklerimizde hizmet verilmektedir.

Yabancı Uyruklu Hastalarla ilgili yürütülen hizmetler ve yaşanan sorunlarla ilgili Sağlık Turizmi Personeli ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

SAĞLIK TURİZMİ YÖNETMELİK.pdf